2011-08-25

Artykuły » Urząd Miejski w Tarnowskich Górach zaprasza przedsiębiorców

kategoria: Ogłoszenia

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach zaprasza przedsiębiorców chcących prowadzić handel w czasie trwania imprezy miejskiej „GWARKI 2011”, odbywającej się w dniach od 09-11 września 2011 r. do składania wniosków o wyznaczenie miejsca do handlowania. Termin składania – do 26 sierpnia 2011 r.

Informujemy, że miejsca wyznaczone do handlu to: ul. Piastowska, ul. Żwirki i Wigury oraz określone punkty na Rynku. O lokalizacji stoiska handlowego w w/w miejscach decyduje organizator imprezy.
Opłaty za prowadzenia handlu na Rynku (z wyłączeniem handlu napojami alkoholowymi) ze straganu, stoiska lub innej formy sprzedaży zajmującej powierzchnię użytkową:

  • do 2 m² wynoszą 400 zł w każdym dniu handlu,
  • powyżej 2 m² do 4 m² wynoszą 500 zł w każdym dniu handlu,
  • powyżej 4 m² do 8 m² wynoszą 630 zł w każdym dniu handlu.

Opłaty za prowadzenie handlu na ul. Piastowskiej oraz na ul. Żwirki i Wigury za straganu, stoiska lub innej formy sprzedaży zajmującej powierzchnię:

  • do 2 m² wynoszą 300 zł w każdym dniu handlu,
  • powyżej 2 m² do 4 m² wynoszą 400 zł w każdym dniu handlu,
  • powyżej 4 m² do 8 m² wynoszą 630 zł w każdym dniu handlu.

Stoisko handlowe nie może być dłuższe niż 8 metrów bieżących. 
Bliższych informacji udziela Referat Gospodarki Rynkowej, Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 2, pok. nr 29, tel. 032 39 33 676.


VIDEO - Tarnowskie Góry           

Wczytywanie...

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Śląskie Towarzystwo Muzyczne i Pałac w Rybnej zapraszają na ostatni koncert z cyklu \"Schubert & Mandelsztam - moje pieśni na zawsze zachowaj - postscriptum\", który odbędzie się w niedzielę, 20 listopada w Pałacu w Rybnej. O godz. 17.00 zaplanowano spotkanie poświęcone ostatnim utworom Franza Schuberta, które poprowadzi Aleksandra Batog, a o godz.18.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Kwartetu Akademos i wiolonczelisty Stanisława Lasonia. Na koncert i spotkanie wstęp wolny, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 32 284 18 37. Projekt dofinansowano ze środków Województwa Śląskiego, jest także objęty mecenatem gminy Tarnowskie Góry. W przerwie koncertu sponsor cyklu - Cafe Silesia - zaprasza na pyszną kawę.
» czytaj więcej
Na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w Pałacu w Rybnej uroczystość, podczas której uhonorowano osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla Tarnowskich Gór.
Wydarzenie rozpoczęto XXVIII uroczystą sesją Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Biskup Adam Wodarczyk otrzymał na niej z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej, Tomasza [...]
» czytaj więcej
W przededniu Święta Wszystkich Świętych samorządowcy Ratusza w Tarnowskich Górach złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na grobach i przy pomnikach tych, którzy poświęcali w przeszłości swoje życie działalności patriotycznej. Ten drobny gest pamięci powinien przypominać o naszym wobec nich długu wdzięczności. Pamiętamy.
Wdzięczni tarnogórzanie.
» czytaj więcej
Tym razem z uwagi na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych w ramach ANNUM Festival w niedzielę w kościel Piotra i Pawła zabrzmi wyjątkowy koncert REQUIEM. - Wraz z formacją Lúthien Consort postaramy się przywrócić tradycyjnym pieśniom o życiu Świętych ich pierwotny, barokowy wymiar - mówią organizatorzy.
Koncert będzie wyjątkową okazją by wsłuchać się w tzw. biały głos śpiewaczki czy rzadko spotykane instrumenty takie jak: szpinet, arcylutnia, lira korbowa czy dudy. Mistyka, [...]
» czytaj więcej
22 października 2016 zapraszamy na ostatni koncert w tegorocznym cyklu Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej. O godzinie 18.00 na organach zagra Krzysztof Lukas.
Artysta   jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Studia podyplomowe kontynuował w Hochschule [...]
» czytaj więcej
Zapraszamy na kolejny koncert w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. 15 października 2016 roku o godz. 18.00 wystąpią: Zespół wokalny Contento Core, pod kierunkiem Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej w składzie: Soprany: Magdalena Czarnecka, Emilia Szeruga-Maślak, Hanna Świtała, Magdalena Seman Alty: Alicja Tasinkiewicz, Katarzyna Mataczyńska, Maja Białas, Paulina Pudło Tenory: Dawid Jazłocki, Tomasz Ploch, Karol Bulanda, Dawid Bonk Basy: Adam Gburek, Grzegorz Grobosz, Patryk Wyborski, Krzysztof Kotoński oraz Martyna Pastuszka - skrzypce Urszula Jasiecka-Bury - organy
Zespół wokalny Contento Core, pod kierunkiem Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej w składzie: Soprany: Magdalena Czarnecka, Emilia Szeruga-Maślak, Hanna  Świtała, Magdalena Seman [...]
» czytaj więcej
Zapraszamy na kolejny koncert w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. 8 października 2016 roku o godz. 18.00 wystąpią: grający na oryginalnym instrumencie pochodzącym z epoki baroku wiolonczelista Roman Wiszniowski oraz wybitny organista - Dariusz Hajdukiewicz. W programie utwory Buxtehudego, Bacha, Scarlattiego, Czajkowskiego i inne.
8 października 2016 Roman Wiszniowski - wiolonczela barokowa   Dariusz Hajdukiewicz - organy Dietrich Buxtehude (1637-1707) - Canzonetta BuxWV 224 J. S. Bach [...]
» czytaj więcej
Zapraszamy na kolejny koncert w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. 1 pździernika 2016 roku o godz. 18.00 wystąpią zespół a quatro w składzie: Anna Zmarzły - flet, Wojciech Pyda - klarnet, Marcin Langner - obój, Jan Wiśniowski - fagot. Panowie Langner i Wiśniowski wystąpią przed własną publicznością, gdyż obaj są tarnogórzanami. Na organach wystąpi Krzysztof Urbaniak.
W czasie koncertu usłyszymy muzykę pochodzącą z XVIII, XIX i XX wieku.   Artyści: Krzysztof Urbaniak - organy   Kwartet „a quattro ”: Anna [...]
» czytaj więcej
Zapraszamy na kolejny koncert w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. 24 września 2016 roku o godz. 18.00 wystąpią absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach Joanna Soczek - śpiew i Tomasz Soczek - organy. W programie utwory Bacha, Liszta, Mozarta i inne.
Program koncertu: Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Preludium i fuga h-moll BWV 544 - Aria Mein gläubiges Herze z kantaty Also at Gott die Welt geliebt BWV 68 - Bist du bei mir BWV [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Znakomite wieści nadeszły z Sofii, gdzie w dniach 25-26 listopada odbyły się rozgrywane co 2 lata Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin/ Shinkyokushin w kategorii otwartej najsilniejszej Europejskiej Federacji EKO. Marta Lubos wywalczyła srebrny, a Marek Wolny brązowy medal!
W mistrzostwach wzięło udział 32 zawodników i 16 zawodniczek z 19 krajów. Każdy kraj mógł być reprezentowany przez 2 zawodników i 2 zawodniczki. Poza tą [...]
» czytaj więcej
W ubiegły weekend w ramach XXI Spartakiady Dzielnic rozegrano dwa finały.
W sobotę 19 listopada w Publicznym Gimnazjum Nr 4 na Osiedlu Przyjaźń odbył się turniej szachowy. Złote medale wywalczyli szachiści z Rybnej, którzy wyprzedzili [...]
» czytaj więcej
Zawodniczka MKS Park Wodny Tarnowskie Góry Alicja Wojtkowiak podczas Grand Prix Polski w Poznaniu (19-20 listopada 2016) ustanowiła nowy rekord kraju wśród juniorek 13 letnich łamiąc jako pierwsza w historii barierę 1 minuty i 12 sekund w stylu klasycznym.
Alicja przepłynęła cztery długości pływalni stylem klasycznym w czasie 1:11.84, a więc o ponad pół sekundy szybciej niż pływała w czerwcu podczas międzywojewódzkich [...]
» czytaj więcej
11 listopada Klub 22 był organizatorem VII Indywidualnych Mistrzostw Miasta Tarnowskie Góry w skata pod honorowym patronatem Burmistrza miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha. To już siódme mistrzostwa i drugi raz rozegrano je w formule otwartej. Na starcie stanęło 42 szkaciorzy.
W I serii najlepszy był Tadeusz Roman Barczyk z Miasteczka Śląskiego z wynikiem 1234 pkt,  w II - Zdzisław Sojczyński ze Zbrosławic wynikiem 1312 pkt, a w III Piotr Kaszuba z Wojski [...]
» czytaj więcej
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach oraz Klub 22 zapraszają 11 listopada na VII Skatowe Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Miasta Tarnowskie Góry o puchar Burmistrza Miasta.
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 602 271 933 do 10.11 oraz w dniu turnieju do godz. 8.45 do wyczerpania miejsc. [...]
» czytaj więcej
15 października w Klubie ,,22" przy ul. Czarnohuckiej w Sowicach w ramach XXI Spartakiady Dzielnic rozegrano turniej skata sportowego. W zawodach najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Sowic, którzy wyprzedzili Strzybnicę i Repty Śląskie. Indywidualnie miejsca na podium wywalczyli: Marcin Latosik z Sowic, Mieczysław Pierścieński ze Strzybnicy i Ireneusz Protzek z Bobrownik Śl. - Piekar Rudnych.
Wyniki drużynowe: 1.Sowice – 14 pkt. (7.278 pkt.) 2.Strzybnica– 12 pkt. (6.558 pkt.) 3.Repty Śl. - 10 pkt. (6.250 pkt.) 4.Stare Tarnowice - 8 pkt. (6.198 pkt.) [...]
» czytaj więcej
W rozgrywanych w hali Gwardii Opole w ostatni weekend (8 – 9.1) Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, 2 srebrne medale wywalczyli zawodnicy UKS Judo „AHINSA”.
W pierwszym dniu zawodów srebro i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobył  Łukasz Szołtysik w wadze 42 kg, pokonując  kolejno Patryka Borcuch z KJ Politechnika Białostocka, [...]
» czytaj więcej
Gościem imprezy zaplanowanej na 8 października będzie niezwykła postać – młody, ambitny i niezwykle utalentowany człowiek o ogromnej pasji i miłości do pływania: Sebastian Karaś.
Karaś to 25-latek z Elbląga, który w swoim sportowym dorobku posiada osiągnięcia godne mistrza: -  Zdobył 50 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, - [...]
» czytaj więcej
Sportowa Akademia Veolii rozpoczyna kolejną rekrutację do programu wsparcia młodych talentów sportowych. Beneficjenci objęci programem otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (roczne stypendium), ale także merytoryczne w postaci profesjonalnych warsztatów w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego.
Projekt adresowany jest do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 14-18 lat. O udział w programie mogą ubiegać się zawodniczki oraz zawodnicy, którzy reprezentują niezespołową [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Przedszkolaki z Rept Śląskich włączyły się w akcję „Książka dla Rodaka”, której celem jest przekazanie Polonii z Kazachstanu książek polskich autorów.
- Dzieci bardzo chętnie kolorowały, malowały, naklejały i tworzyły kolejne strony książek. Było przy tym dużo śmiechu, radości i wiele pozytywnych emocji. Do pracy włączyli się [...]
» czytaj więcej
25-osobowa grupa maluchów z grupy Troskliwe Misie w Przedszkolu „Bajkowe Wzgórze” została dziś pasowana na przedszkolaków. Oddział jako jeden z czterech powstał dzięki zdobytemu przez magistrat dofinansowaniu Unii Europejskiej.
Projekt pn. ,,Trzy czte-ry do przedszkola start – wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Tarnowskie Góry” realizowany jest od 1 lipca tego [...]
» czytaj więcej
Już po raz trzynasty odbył się konkurs „Zebry, kaski i odblaski - jak bezpiecznie zachować się na drodze". W tegorocznym finale udział wzięło ponad 120 dzieci ze szkół podstawowych z Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Tematem przewodnim konkursu było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni dyplomami, a autorzy najciekawszych prac zdobyli cenne nagrody. Konkurs już od 13 lat organizowany jest przez tarnogórski [...]
» czytaj więcej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pracę i to, że dzięki nim kolejne już pokolenia nie tylko zdobywają wiedzę, ale uczą jak żyć godnie i świadomie. Niech wszystkie dni w całym roku szkolnym będą pełne nieustającej pasji, zadowolenia i odpowiedzialności. Życzymy Wam satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, wdzięczności uczniów i rodziców oraz sukcesów – nie tylko tych zawodowych. Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech i Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Olszewski
» czytaj więcej
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej (13.10.) w Pałacu w Rybnej pojawili się samorządowcy, nauczyciele, pracownicy oświaty oraz pracownicy szkół, którzy w tym roku odeszli na emeryturę. Dwudziestu jeden nauczycielom i pracownikom miejskich placówek oświatowych burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech wręczył nagrody. Nie zabrakło jak co roku podziękowań dla pedagogów, których wychowankowie osiągnęli najwyższe wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty oraz egzaminie gimnazjalnym.
- Albert Einstein powtarzał, że wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem [...]
» czytaj więcej
Już po raz dziesiąty studenci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odśpiewali uroczyste Gaudeamus Igitur. Jubileuszowy rok akademicki zainaugurowano 26 września na Zamku w Starych Tarnowicach. Uniwersytet zrzesza już pół tysiąca seniorów!
Jak na rozpoczęcie roku przystało zarząd tarnogórskiego stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku odebrał liczne gratulacje i życzenia od władz miasta: burmistrza Arkadiusza [...]
» czytaj więcej
Uczniowie niemieckiego gimnazjum w Eckental, które współpracuje z tarnogórskim II LO im. Staszica, gościli dziś (13.06.) w Ratuszu. Burmistrz Arkadiusz Czech opowiedział uczniom m.in. o historii miasta i jego staraniach o wpis na prestiżową listę UESCO. - Nasze regiony mają wspólne korzenie, ponieważ pierwsi rzemieślnicy sprowadzani do naszych kopalń pochodzili z Czech oraz Frankonii - mówił burmistrz, przypominając jednocześnie, że miał okazję gościć w Eckental oraz w szkole, w której uczą się niemieccy goście.
16 uczniów z Niemiec wraz z dwoma opiekunami gości w Tarnowskich Górach od piątku. W tym czasie mieli okazję zwiedzić miasto, Kopalnię Zabytkową, Muzeum Śląskie i Centrum [...]
» czytaj więcej
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach świętowała w piątek 10 czerwca jubileusz 45-lecia istnienia.
Z okazji jubileuszu była Kopernikana w wykonaniu uczniów oraz moc życzeń i gratulacji od reprezentantów środowisk oświatowych z Jolantą Tuszyńską - burmistrz ds. [...]
» czytaj więcej
Burmistrz miasta Tarnowskie Góry zaprasza na półkolonie w ramach Akcji Lato w mieście 2016. Na ich organizację miasto przeznacza w tym roku 181 tys. zł.
0  Stowarzyszenie Serdeczni ul. Kard. S. Wyszyńskiego 135 tel. 032 384-73-04 od 1 sierpnia do 12 sierpnia 2016r. godz. od 9.00 do 14.00 zajęcia świetlicowe, gry [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Kolejne spotkanie poświęcone tematyce modelowania ruchu w centrum Tarnowskich Gór odbyło się w środę (16.11) w Urzędzie Miejskim. Krakowska firma wykonująca opracowanie na zlecenie MZUiM - Via Vistula, przedstawiła kilka wariantów proponowanych zmian w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic powiatowych: Sobieskiego, Piłsudskiego, Pokoju, Styczyńskiego, Powstańców Śląskich, Opolskiej oraz przyległych dróg gminnych. Głównym celem planowanych zmian jest uspokojenie ruchu, wyeliminowanie w jak największym stopniu tranzytu, pozyskanie dodatkowych miejsc postojowych. Dodatkowo analizowana jest możliwość utworzenia dróg rowerowych. 

Z wykonanych przez firmę pomiarów natężenia ruchu m.in. na przedmiotowym obszarze uzyskano informacje o potokach ruchu, godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Wskazują one [...]
» czytaj więcej
Klucze do wybudowanego przez gminę przy ulicy Zagórskiej nowego azylu dla zwierząt zostały dziś uroczyście przekazane wolontariuszom Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt”. Umowę na 25-letnią dzierżawę obiektu podpisali uroczyście: burmistrz Arkadiusz Czech, zastępca burmistrza ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski, prezes „Cichego Kąta” Anna Walczakowska i Wioletta Wołowczyk - sekretarz stowarzyszenia.
Miasto wybudowało schronisko za blisko 1,2 mln zł. Wcześniej stowarzyszenie przygotowało projekt i ze swoich środków wykonało utwardzenie i wyrównanie terenu za ok. 500 tys [...]
» czytaj więcej
Po długich staraniach miasto ma szansę przejąć szpecący śródmieście budynek po byłych Zakładach Odzieżowych Tarmilo. Gmina złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu - obecnie czekamy na podpisanie umowy z syndykiem.
Znajdująca się przy ul. ks. Wajdy i Opolskiej nieruchomość liczy 5300 metrów kwadratowych. Doskonała lokalizacja daje szereg możliwości, by ożywić centrum miasta, a przede [...]
» czytaj więcej
50 tysięcy złotych dotacji z budżetu miasta otrzyma Wspólnota Mieszkaniowa, która wykonała remont zabytkowej kamienicy przy ul. Zamkowej 2 w Tarnowskich Górach. Budynek pochodzi z XVI wieku. Na przełomie XIX i XX w. Adolf Panofsky, przedstawiciel znanej tarnogórskiej rodziny żydowskiej, prowadził tu sklep z artykułami kolonialnymi. Do dzisiaj zachowała się ozdobna krata z inicjałami założyciela firmy.
Kwota dotacji to 50 000,00 zł stanowi około 35% kosztów poniesionych przez wspólnotę na przeprowadzony już remont polegający na zabezpieczeniu, zachowaniu i utrwaleniu [...]
» czytaj więcej
Po skanalizowania prawie całego miasta przyszedł czas na budowę sieci w ostatniej z dzielnic miasta. Warta 15,3 mln inwestycja sfinansowania zostanie w całości z budżetu miasta. Przypominamy, że wcześniejsze trzy, warte ponad 230 mln zł, etapy realizowano przy unijnym wsparciu.
- Nasz wielki, okupiony ciężką pracą związaną z projektowaniem, wykonawstwem, nadzorem, ale i wcześniejszym pozyskiwaniem dotacji wysiłek zaczyna się układać w całość – [...]
» czytaj więcej
- Dwa główne wyzwania to: integracja gmin oraz ich wzmocnienie i jakościowe wzbogacenie gospodarki - mówił dziś dr Krzysztof Wrana z Fundacji Kreatywny Śląsk, która zakończyła prace nad przygotowaniem „Strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022”. Dokument powstawał przez 200 dni i dziś (2.09.) w Pałacu w Rybnej zatwierdzili go sygnatariusze Deklaracji „Biały Śląsk”.
 - Istotne jest oparcie rozwoju gospodarczego o specjalizacje, kształtowanie udogodnień dla biznesu oraz tworzenie powiązań sektorowych gdyż wiadomym jest, że biznes czerpie siłę [...]
» czytaj więcej
Tarnogórska Rada Miejska wystąpiła dziś (31.08) ponownie do Prezesa Rady Ministrów oraz do Ministra Infrastruktury i Budownictwa z wnioskiem o ujęcie projektu pn.: „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry-Zawiercie” w Krajowym Programie Kolejowym do 2023 roku”. Wspomniana linia ma być połączeniem Katowic z portem lotniczym w Pyrzowicach. Ogłoszono kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej linii, tymczasem rządowe plany wciąż jej nie przewidują. W powyższej sprawie trwają też konsultacje, w których wypowiedzieć może się każdy z nas.
Propozycja wykorzystania linii kolejowych nr 131 oraz nr 182 relacji Tarnowskie Góry – Zawiercie, jako alternatywnego połączenia pomiędzy Katowicami a lotniskiem w Pyrzowicach, [...]
» czytaj więcej
W ubiegłą sobotę, 27 sierpnia, jak co roku podczas dorocznej Gali Biznesu, organizowanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach, wręczono statuetki laureatom konkursu „Kruszec Biznesu” oraz przyznawane przez gminę Tarnowskie Góry wyróżnienie Śrybnego Gwarka. W plenerach przy pałacu w Brynku uhonorowano najprężniej działające firmy na naszym terenie.
Laureaci konkursu „Kruszec Biznesu 2016” w kategorii firma roku to: Polmet, Amper, Nitroerg, Cafe Silesia, NGplast, Akira, Kancelaria Fortak&Karasiński Radcowie Prawni; w [...]
» czytaj więcej
Na zlecenie władz Gminy Tarnowskie Góry od lutego 2016 roku prowadzone były prace związane z przygotowaniem „Strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Biały Śląsk na lata 2016 - 2022”. Projekt dokumentu jest już gotowy. Do 28 sierpnia mieszkańcy zgłaszać mogą uwagi do przedstawionego dokumentu.
Strategia ma za zadanie integrować i pobudzać działania samorządu jednostek tworzących ten obszar ale przede wszystkim powinna odpowiadać w możliwie największym stopniu na oczekiwania [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu tarnogórskiego 15 października na godzinę 10:00 do Hali Sportowej przy Obwodnicy 8 na piknik podsumowujący projekt wspierany przez Województwo Śląskie pn. „Zdrowe serce w naszych rękach”.

Program : - rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat o tematyce związanej z profilaktyką chorób układu krążenia wykonanych przez młodzież powiatu tarnogórskiego i [...]
» czytaj więcej
Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej - Curie w Gliwicach zaprasza tarnogórzanki po raz kolejny w tym roku na bezpłatną cyfrową mammografię. Z badania skorzystać mogą ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus stanie na tarnogórskim Rynku 6 i 7 października oraz od 10 do 12 października. Szczegóły na załączonym plakacie.
» czytaj więcej
- Szpital potrzebuje 20 milionów złotych. Pokazaliśmy, że placówka może być rentowna. Za 2016 rok wykażemy zysk - mówi prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera Izabela Paprotna. - Mamy opracowane scenariusze jak sfinansować niezbędne inwestycje. Mamy wszystko, tylko nie mamy z kim rozmawiać. Nasze działania blokują Rada Nadzorcza i starosta. A szpital to przecież wspólny problem. Nie tylko zarządzającego, ale też właściciela - dodaje. Wczoraj (27.09.) w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji spółki. Przybyli na nie burmistrz i zastępca burmistrza Tarnowskich Gór, związkowcy, pracownicy szpitala, część radnych Rady Powiatu i zwykli mieszkańcy. Nikt z władz wykonawczych powiatu, którego własnością jest spółka, na spotkanie nie przyszedł.
Spółka potrzebuje środków na niezbędne remonty i inwestycje. Konieczny jest remont oddziału psychiatrii, budynku administracji, tlenowni, budynku warsztatów i [...]
» czytaj więcej
Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej - Curie w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową mammografię. Z badania skorzystać mogą ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus stanie na tarnogórskim Rynku 3 i 4 sierpnia (10.00 - 17.00) oraz 5 i 8 sierpnia (8.30 - 15.30). Szczegóły na załączonym plakacie.
» czytaj więcej
Od 19 do 28 maja na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów. Na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych łącznie 202 620 dawek szczepionki. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie małych brunatnych kostek ze szczepionką z ziemi.
Szczepionka zostanie wyłożona na obszarze ponad 10 tys. km2 powierzchni zielonych – w lasach, na polach, łąkach i w ogródkach działkowych. W Parku Śląskim ręcznie zostanie [...]
» czytaj więcej
W związku z realizacją „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Tarnowskie Góry”, skierowanego do dziewcząt urodzonych w 2003 roku i zameldowanych w Tarnowskich Górach, Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów dziewczynek uprawnionych do szczepień na spotkanie edukacyjno-informacyjne.
Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Realizatorem programu są Usługi Medyczne „Śródmieście” Sp. z o.o. w [...]
» czytaj więcej
Burmistrz ogłasza konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej „Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Miasta Tarnowskie Góry na lata 2015-2018” w roku 2016. Badaniami objęci zostaną uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Tarnowskich Gór zameldowani w mieście co daje 1274 osób. W ubiegłym - czyli w pierwszym, w którym obowiązywał program - roku prawo do bezpłatnych badań miało 1253 uczniów, a 881 z nich skorzystało.
  W tym roku przedmiotem konkursu ofert jest powierzenie wykonania zadania publicznego obejmującego: 1) Akcję informacyjno-promocyjną obejmującą rozpowszechnienie informacji o [...]
» czytaj więcej
Wyniki badań piersi można odbierać od dziś w Punkcie Informacji o Mieście na parterze Ratusza.
W dniach 9 - 31 marca będą wydawane wyniki badań, które były wykonywane w dniach  16 - 19  i  22 lutego od 15 do 31 marca wydawane bedą natomiast wyniki [...]
» czytaj więcej
Burmistrz ogłasza konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej „Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Miasta Tarnowskie Góry na lata 2015-2018” w roku 2016. Badaniami objęci zostaną uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Tarnowskich Gór zameldowani w mieście co daje 1274 osób. W ubiegłym - czyli w pierwszym, w którym obowiązywał program - roku prawo do bezpłatnych badań miało 1253 uczniów, a 881 z nich skorzystało.
W tym roku przedmiotem konkursu ofert jest powierzenie wykonania zadania publicznego obejmującego: 1) Akcję informacyjno-promocyjną obejmującą rozpowszechnienie informacji o programie [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Pomagają, integrują mieszkańców, mobilizują do aktywnego spędzania czasu i udziału w życiu publicznym, swoimi pomysłami i działaniami uzupełniają prace samorządu. W Tarnowskich Górach jest ich ponad 100. Organizacje pozarządowe – bo o nich mowa, a konkretnie ich przedstawiciele przybyli 13 grudnia do Pałacu w Rybnej na doroczne spotkanie świąteczne.
Organizacje pozarządowe są dla samorządu ważnym partnerem w realizacji zadań publicznych. W 2015 roku Urząd Miejski zlecił im wykonanie około 140 przedsięwzięć – zarówno [...]
» czytaj więcej
Dzięki Stowarzyszeniu Trasy Rowerowe Tarnowskie Góry mają znakomitą, bo liczącą ponad 20 kilometrów, sieć tras rowerowych. Przy biegnących po parkach, lasach, polach, ale i śródmieściu miasta trasach pojawiły się niedawno tablice informacyjne z opisami m.in. zabytków. Tablic jest wiele, bo w naszym mieście jest co zwiedzać:)
» czytaj więcej
17 września, w 76. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, w Tarnowskich Górach obchodzono Dzień Sybiraka. To dzień narodowej pamięci o obywatelach polskich deportowanych na Syberię, do Kazachstanu i północnej Rosji.
Uroczystości, tradycyjnie już, rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Józefa Robotnika. Po mszy na cmentarzu parafialnym złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową [...]
» czytaj więcej
W 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej tradycyjnie już obchodzono w Tarnowskich Górach Dzień Kombatanta.
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiono z tej okazji mszę świętą. Po mszy przedstawiciele władz miasta, reprezentanci organizacji wojskowych, sybirackich oraz [...]
» czytaj więcej
Zakończono prace nad wnioskiem o wpis tarnogórskich podziemi na listę UNESCO. W ramach promocji projektu w Warszawie odbędzie się wystawa fotograficzna tarnogórskich zabytków górniczych umieszczonych we wniosku.
Po wielu latach intensywnych działań zakończono prace nad wnioskiem o wpisanie tarnogórskich zabytków poprzemysłowych na listę UNESCO. Dokument trafił już na biurko [...]
» czytaj więcej
Po kilkumiesięcznej przerwie remontowej Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest już dostępna dla turystów.
Tarnogórski zabytek techniki był nieczynny od początku roku.  Za kilka dni rozpocznie się aranżacja wnętrza budynku nadszybia, dzięki której do kopalni wejdzie XXI [...]
» czytaj więcej
Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach sporządził listę 16 podziemnych tras turystycznych z całego kraju, które zostaną objęte rygorystycznym dozorem górniczym. Znalazły się na niej m.in. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, zabrzańska Sztolnia Królowa Luiza oraz Chełmskie Podziemia Kredowe.
Lista została ujawniona podczas XIV Forum Podziemnych Tras Turystycznych Polski zorganizowanego w sobotę w Tarnowskich Górach.  Obiekty podziemne, które znalazły się [...]
» czytaj więcej
W sobotę 7 marca w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej rozpocznie się XIV edycja Ogólnopolskiego Forum Podziemnych Tras Turystycznych. Do miasta gwarków przyjadą reprezentanci blisko dwudziestu obiektów podziemnych z całego kraju.
Mimo, że turystów pod ziemią nie brakuje, to coraz trudniej sprostać ich oczekiwaniom. Rozwój podziemnych inwestycji hamuje również rygorystyczne prawo geologiczne i [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
10 i 11 listopada, jak co roku zapraszamy na obchody Święta Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie capstrzykiem na Cmentarzu Wojennym. 11 listopada w kościele pw. Apostołów [...]
» czytaj więcej
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach od 19 września do 17 października 2016 r., w ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, na terenie gminy Tarnowskie Góry zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości zamieszkałych.
Zbiórka odbędzie się w wyznaczonych dzielnicach w dniach zgodnie z załączonym harmonogramem. Odpady muszą być wystawione do godziny 6.00 w dniu wskazanym w [...]
» czytaj więcej
Biuro Rady Miejskiej informuje, iż XXV sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, odbędzie się 28 września 2016 r. o godz. 11:00 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza przy ul. Rynek 4.
Porządek obrad w załączniku. 
» czytaj więcej
Biuro Rady Miejskiej informuje, iż XXIV sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, odbędzie się 31 sierpnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza przy ul. Rynek 4.
Porządek obrad w załączniku.
» czytaj więcej
W sobotę i niedzielę 30-31 lipca zapraszamy na I Tarnogórski Zlot Food Trucków. Pomiędzy 10.00 a 22.00 będzie można skorzystać z oferty ponad 20 samochodów serwujących hamburgery, ciastka, frytki, węgierskie langosze, muffinki, koktajle i inne smakołyki.
Szczegóły na profilu wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1142641732443974/
» czytaj więcej
W dniach 7 – 9 czerwca (termin zapasowy to 10 czerwca ) zostanie przeprowadzone krajowe ćwiczenie „ANAKONDA 16” w ramach którego odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający [...]
» czytaj więcej
Biuro Rady Miejskiej informuje, iż XVIII sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach odbędzie się 24 lutego 2016 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza przy ul. Rynek 4.
Program sesji w załączniku oraz linku .
» czytaj więcej
Przedsiębiorco, jeśli posiadasz samochód służbowy, kotłownię, technologię powodującą emisję m.in. spawanie, malowanie, urządzenia klimatyzacyjne lub jeśli wprowadzasz na rynek produkty w opakowaniach lub jesteś ich importerem, wytwarzasz, zbierasz, poddajesz odzyskowi odpady inne niż komunalne (np. świetlówki, tonery, przepracowany olej) masz obowiązek sprawozdawczy wobec Urzędu Marszałkowskiego.
Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące sporządzania sprawozdań, które odbędą się w 2016 roku. Terminy szkoleń, ich program oraz kartę zgłoszeniową [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
We wtorek 6 grudnia na tarnogórskim Rynku pojawi się święty, który rozda dzieciom prezenty. Nie tylko te dużego worka na plecach:)
15.00 – 17. 00: zabawy integracyjne z animatorami - gry, konkursy, zabawy, piosenki i rozdawanie paczek 17.00 – 18.00 bajka „Mikołaj ze śnieżnej bajki” 18.00 [...]
» czytaj więcej
Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry ogłasza konsultacje społecznie z mieszkańcami dzielnicy Pniowiec w sprawie zmiany granic administracyjnych Gminy Tarnowskie Góry polegającej na włączeniu w granice administracyjne Gminy Tworóg obszaru obejmującego działki ewidencyjne nr 232/41, nr 1438/41 i nr 1439/41 położone w jednostce ewidencyjnej Tarnowskie Góry – obręb ewidencyjny Pniowiec arkusz mapy 1 Nadleśnictwo Pniowiec zakończenie: 12 grudnia 2016 r.
Uprawnieni do udziału w konsultacjach są osoby na stałe zamieszkałe na terenie dzielnicy Pniowiec, które w dniu konsultacji ukończyły 18 lat oraz właściciele nieruchomości [...]
» czytaj więcej
Dzieci i rodzice z Tarnogórskiej Szkoły Suzuki zapraszają na wspólne kolędowanie na Dworcu Autobusowym. Dźwięki kolędy popłyną 15 grudnia o godzinie 18.00. W repertuarze występu znajdują się najpopularniejsze polskie i światowe kolędy.
Dzieci z rodzicami zapraszają na wspólne kolędowanie. Jesteśmy przekonani, że ich zarumienione klasycznymi dźwiękami buzie sprawią, że ten grudniowy wieczór pełen [...]
» czytaj więcej
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, w ślad za MGW w Krakowie, ostrzega przed silnym wiatrem. Zjawisko wystąpi dziś od godziny 20.00 i potrwa do jutra do godziny 11.00. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
» czytaj więcej
Zima za oknami, a my informujemy, gdzie zgłaszać się w wypadku związanych z tą porą roku problemów. Kontakt telefoniczny z dyżurnymi Urzędu Miejskiego odbywa się pod następującymi numerami telefonów: w godzinach pracy Urzędu – 32/ 39 33 681, 647, w sytuacjach kryzysowych informacji udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego - 32 381 25 00.
Usługę dotyczącą odśnieżania, usuwania gołoledzi i usuwania lodu z placów, jezdni gminnych oraz chodników przyległych do nieruchomości gminnych świadczy na ten moment [...]
» czytaj więcej
Zapraszamy na sesję popularnonaukową z okazji 490-lecia miasta Tarnowskie Góry pod honorowym patronatem Burmistrza – Arkadiusza Czecha. Cykl wykładów odbędzie się 29 i 30 listopada.
PROGRAM SESJI 29 XI 2016 r. 11.00 – otwarcie sesji Cześć pierwsza: Pierwsze wieki miasta – moderacja dr Krzysztof Gwóźdź 11.10 - 11.35 Jarosław [...]
» czytaj więcej
Biuro Rady Miejskiej informuje, iż XXIX sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, odbędzie się w dniu 30 listopada 2016 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza przy ul. Rynek 4.
W załączeniu porządek obrad.
» czytaj więcej
Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.
Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz [...]
» czytaj więcej
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach informuje, że 15 listopada 2016 roku w godzinach 
od 9.00 do 14.00 na terenie miasta zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
W ramach treningu w godzinach 9:00 do 14:00 emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.   W przypadku pojawienia się realnego [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie

Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook