V Festiwal Japoński MATSURI

10.00 - 15.00 (TCK)
Gry i zabawy: kaligrafia, Origami, okanemochi geemu, furutsu basuketto, fukuwarai, janken champion, malowanie twarzy i inne (wstęp wolny)
11.00 (Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym)
Spirited away: W krainie bogów (2001), reż. Hayao Miyazaki [125 min.] - animacja, DUBBING (bilety: 8/10 zł)
12.00-12.40 (sala 26)
Ceremonia parzenia herbaty - prowadzenie: Anton Triscorn (wstęp wolny)
13.30 - 14.10 (Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym)
Go Azja: Japonia okiem Gaijin - Bartosz Leśko opowie o życiu w Japonii, postrzeganiu obcokrajowców w tym kraju oraz podzieli się doświadczeniami (wstęp wolny - darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK)
14.00 - 14.40 (sala 26)
Konkurs wiedzy Japonii (wstęp wolny)
14.30 - 15.10 (Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym)
Go Azja: Maciej Jarolim i projekcja jego filmu o Narodowych Parkach Chin - po projekcji istnieje możliwość zadania pytań autorowi (wstęp wolny - darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK)
15.00 (Hol TCK)
Warsztaty herbaciane oraz degustacja - Herbaciarnia Aromat (wstęp wolny) 16.00 - 16.40 (Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym)
Go Azja: Podróż przez Koreę - Leszek Posłuszny opowie o życiu w Koreii, tamtejszych tradycjach, o tym co go zdziwiło, o różnicach kulturowych i kuchni (wstęp wolny - darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK)
17.10 - 18.00 (sala widowiskowa)
Koncert: Nowe legendy japońskie - Muzyka z gier wideo na żywo w wykonaniu Lorien Trio, (bilety: 12/15 zł)
19.00 POKAZ PRZEDPREMIEROWY (Miejskie Kino Olbrzym)
Czerwony żółw (2016), reż. Michael Dudok de Wit [80 min.] - animacja, wstęp 12/15 zł

Piknik Rodzinny

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Strzelców Bytomskich 7
początek: godz. 10.00

NOC BIBLIOTEK

Czytanie porusza
16:00 - 17:00 Warsztaty japońskie dla dzieci Agnieszki Stryczek pod patronatem Akademii Odkrywcy im. Tony Halika;
16:00 - 21:00 Gra edukacyjna dla dzieci: Pieczątki zbieram, nagrody odbieram;
17:00 - 20:30 Wymiana książkowa we współpracy ze Śląskimi Blogerami Książkowymi;
17:30 Film dla dzieci
19:30 3 x Białoruś - spotkanie autorskie z Arturem Zygmuntowiczem
21:00 Jaki jest Iwan Pietrowicz - koncert gitarowy Szymona Bryzka
Miejska Biblioteka Publiczna im. B.Lubosza, ul. Zamkowa 5-5a

Festiwal Muzyki Renesansowej

Wystąpi Chór RAPSODIA z Mołdawii
Kompleks Zamkowy Stare Tarnowice, ul. Pyskowicka 39
godz. 17.30

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

DIXIE JOCKERS
Alek Wojtacha - klarnet,
Rudolf Waloszczyk - trąbka,
Robert Waloszczyk - puzon,
Grzegorz Grycan - piano,
Witek Walczak - perkusja,
Grzegorz Waloszczyk - bass
Klub 22, ul. Czarnohucka 22
godz. 18.00

Wernisaż wystawy

wystawa prac Iwony Golor
Galeria Sztuki Inny Śląsk, ul. Karola Miarki 2
godz. 19.00

Wystawa

?.mój sen
Wystawa prac prezentujących marzenia senne
Kurna Chata, ul. Teofila Królika 17
godz. 19.00