Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

2017-12-15

kategoria: Informacje

Już po raz piąty z rzędu przed Bożym Narodzeniem zapraszamy pod Ratusz na zakupy, smaczne jedzenie, zabawy, koncerty oraz masę atrakcji dla dzieci. Widzimy się w ostatni weekend przed świętami czyli pomiędzy 15 a 17 grudnia!

czytaj więcej »

XLVII sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach

2017-12-15

kategoria: Informacje

Biuro Rady Miejskiej informuje, iż XLVII sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, odbędzie się w dniu 20 grudnia 2017 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza przy ul. Rynek 4.

czytaj więcej »

Teren pod budowę jednostki XXI wieku

2017-12-15

kategoria: Informacje

Tarnogórscy strażacy otrzymali po 4 latach oczekiwań działkę pod budowę nowej strażnicy. W kancelarii notarialnej Krzysztofa Śmiei podpisano dziś (15.12.) akt notarialny, na mocy którego gmina przekazała Skarbowi Państwa nieruchomość przy ulicy Małej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby dla strażaków. W zamian za to gmina otrzymała prawo własności nieruchomości Skarbu Państwa potrzebnych do rozwoju miasta. - To krok milowy w historii tarnogórskiej straży pożarnej. Otrzymany teren pozwoli wybudować jednostkę XXI wieku, spełniającą wszystkie wymogi techniczne, czyli obiekt, który będzie wizytówką naszego miasta i powiatu – mówił dziś po podpisaniu dokumentu bryg. Piotr Krężel, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

czytaj więcej »

Zapraszamy na lodowisko!!!

2017-12-14

kategoria: Sport

Od soboty 16 grudnia zapraszamy na lodowisko przy Parku Wodnym. Ślizgawka czynna będzie codziennie od 10.00 do 22.00. Dzieci i młodzież z naszego miasta mogą korzystać z lodowiska gratis – w wyznaczonych godzinach.

czytaj więcej »

Tarnowskie Góry na drugim miejscu w regionie w rankingu Rzeczpospolitej!

2017-12-14

kategoria:

Nasze miasto zajęło drugie miejsce w regionie w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w tegorocznym Rankingu Samorządów 2017. Ta prestiżowa gazeta wyróżnia co roku włodarzy, którzy w oparciu o zdrowe finanse publiczne starają się w sposób najbardziej efektywny zaspokajać potrzeby mieszkańców i lokalnej przedsiębiorczości. Nagrody trafiają do najszybciej rozwijających się miast i gmin.

czytaj więcej »

Wigilia na Rynku - restauratorzy potrzebującym

2017-12-14

kategoria: Informacje

Samotni i potrzebujący tarnogórzanie spotkali się 13 grudnia na tarnogórskim Rynku na Wigilii. Było serdecznie, smakowicie i magicznie. Potrawy na to wyjątkowe, zorganizowane po raz pierwszy w naszym mieście, wydarzenie ufundowali restauratorzy! Organizatorem Wigilii był Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

czytaj więcej »

Galeria sztuki w tarnogórskim Ratuszu

2017-12-14

kategoria: Kultura

Tarnogórski Ratusz zamienił się dziś (14.12.) w galerię sztuki! Wszystko za sprawą wernisażu zorganizowanego tu przez uczniów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Prezentowane obrazy pochodzą z pleneru malarskiego w Międzybrodziu Bialskim, w którym w maju tego roku udział wzięli uczniowie czwartej klasy tarnogórskiego "plastyka".

czytaj więcej »

Wielka Wigilia dla potrzebujących na Rynku

2017-12-13

kategoria: Informacje

Święta to czas, który nie powinien być spędzany samotnie, dlatego w środę 13 grudnia zapraszamy - wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, kołami i stacją Caritas oraz restauratorami, piekarzami i cukiernikami - wszystkich samotnych i potrzebujących do wielkiego namiotu na Rynku (dwa później rozpocznie się w nim Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2017) na Wigilię. Start o godz. 17.00.

czytaj więcej »

Alejki, amfiteatr, wybieg dla psów i boiska

2017-12-13

kategoria: Gospodarka

Ponad 3,5 mln złotych kosztować będzie zagospodarowanie terenu obok Jubilata na Przyjaźni. Przedsięwzięcie realizowane będzie etapami. Gmina ma już dokumentację projektową dla całego zadania oraz pozwolenie na budowę. - W pierwszym etapie, zgodnie z potrzebami wyrażonymi przez mieszkańców i Radę Dzielnicy, przewidujemy zagospodarowanie terenu. W zakres zadania wchodzi budowa alejek spacerowych wraz z ławkami, zielenią, oświetleniem i stworzeniem wybiegu dla psów. Powstanie w tym miejscu także amfiteatr. Naszym zamiarem jest przygotowanie na tym terenie miejsca spotkań dla mieszkańców - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

czytaj więcej »

Tarnogórski ośrodek TOTU działa 15 lat

2017-12-12

kategoria: Zdrowie

15 lat skończyło TOTU, czyli Tarnogórski Ośrodek Terapii, Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej. - Profilaktyka zdrowia dzieci i młodzieży jest zadaniem wielodyscyplinarnym i wieloaspektowym; różnorodność celów, różnorodność grup docelowych wymaga profesjonalizmu ale przede wszystkim zaangażowania i bardzo często wyjścia poza codzienną rutynę wynikającą z roli nauczyciela czy urzędnika. Idea współpracy pomiędzy różnymi instytucjami, które tworzą szeroko rozumiane środowisko wychowawcze, staje się tym samym praktyką, a nie teoretycznym postulatem - mówił dziś (12.12.) podczas jubileuszu ośrodka burmistrz Arkadiusz Czech.

czytaj więcej »

Tarnogórskie talenty powołane do kadry Sportowej Akademii Veolia

2017-12-12

kategoria: Sport

7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie 21 młodych, utalentowanych sportowców otrzymało powołania do kadry Sportowej Akademii Veolia. W tym wyśmienitym gronie znaleźli się tarnogórzanie - lekkoatleci: Joanna Gaj i Jakub Sikorski oraz judoczka Martyna Nolewajka.

czytaj więcej »

Limuzyna na szynach do lotniska przyspiesza!

2017-12-11

kategoria: Gospodarka

Spółka PKP PLK wybrała podmiot, który będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia przez Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Wybór projektanta to kolejny etap działań zarządcy kolejowej infrastruktury zmierzających do budowy kolei aglomeracyjnej. W ubiegłym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Kolej pojedzie z Miasta Gwarków do lotniska najwcześniej w 2022 roku. Podróż do airportu trwała będzie 17 minut!

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook